Logo Loading

Enter your keyword

STREFA RELAKSU i AUTOTRENINGU W JEDNYM!

Jeśli chcesz, aby Goście lub Klienci Twojego obiektu z przyjemnością korzystali ze strefy relaksu i aby była ona zawsze wykorzystywana i pełna Gości – wykreuj z nami wyjątkową, aktywną strefę relaksu i autotreningu wavebalance®.

Aktywne strefy relaksu wavebalance® to kompleksowy koncept wellness oraz program terapeutyczny opracowany przez niemiecką fizjoterapeutkę Manuelę Sonntag, w którym efekt głębokiego odprężenia wynika z efektu synergii – uczucia unoszenia się na wodzie podczas relaksu na specjalnie przygotowanym dla tej terapii łóżku, wzmocnionym harmonijnym wsparciem dla ruchów ciała na ogrzewanym, uwalniającym od napięć materacu wodnym.

Metoda i system wavebalance® zbudowany jest z czterech podstawowych elementów:

  • Unikalny program zabiegowy i terapii ruchowej wavebalance® oparty o szereg dobrze zbadanych zabiegów fizjoterapeutycznych i technik z zakresu kinezyterapii oraz relaksacji, dający się zintegrować z Twoją aktualną ofertą zabiegową,
  • BalanceFloater – indywidualnie opracowany materac wodny, umożliwiający wykonanie zabiegów i ćwiczeń z wykorzystaniem techniki wavebalance®, który dodatkowo nadaje się do wielu innych masaży i zabiegów dostępnych obecnie na rynku,
  • Wbudowany program dźwiękowy AkvaAura, który wykorzystuje do przesyłania muzyki oscylacyjne właściwości wody (struktura wody reaguje na dowolną formę oscylacji – muzykę, słowa, a nawet myśli). To jedyny system na świecie, w którym można niezależnie regulować intensywność i częstotliwość trzech oddzielnych stref poniżej powierzchnią wody. W połączeniu ze specjalnymi głośnikami, które wykorzystują okrągłe emitery, aby uzyskać efekt przestrzenno-dźwiękowy oparty na zasadzie sferycznej dyspersji, umożliwia naturalną i głęboką percepcję dźwięku,
  • Program szkoleniowy dla przyszłych trenerów i terapeutów wavebalance®.

Wavebalance® – medytacja i relaks

Pomieszczenie wyposażone w specjalne łóżka do terapii wavebalance® (od 4 do 8 łóżek), uzupełnione o ekrany instruktażowe staje się miejscem relaksu i medytacji, podczas których w naturalnym otoczeniu wody i dźwięku ciało natychmiast rozluźnia się, uwalniając wewnętrzny stres.

Oddychanie, rekreacja, trening psychiczny: relaks, regeneracja, ładowanie „baterii”

W naturalnym otoczeniu wody ciało natychmiast rozluźnia się, uwalniając wewnętrzny stres. Poczucie uwolnienia od stresu oraz głębokiej regeneracji jest dziś wielkim zaszczytem, a medytacja i relaks wpływają na mobilizację sił samoleczenia organizmu. Odwołanie do podświadomości aktywuje nowe pokłady energii oraz uwalnia poczucie głębokiego szczęścia. W rezultacie podczas korzystania z zabiegów wavebalance® przypomina nam się beztroski czas spędzony w łonie matki. Ponieważ trener używa takich metod, na które Klient/Pacjent/Gość reaguje najlepiej, Klient – otoczony i ukołysany przez ciepłą wodę oraz zasłuchany we wskazówki dotyczące właściwej techniki oddechowej – osiąga stan głębokiego relaksu w ciągu pierwszych kilku minut zabiegu.

Leżąc/unosząc się swobodnie na wodzie, organizm jest w stanie przyjąć właściwą dla stanu flotacyjnego pozycję, która daje wrażenie pełnej nieważkości. Szkielet, mięśnie, naczynia i narządy wewnętrzne uwalniają się od wpływu grawitacji, a ciało przyjmuje swoją naturalną postawę, wolną od napięć, bez wygięć lub punktów nacisku. Przebywając w tej szczególnej pozycji, można łatwo wprowadzić się w niepowtarzalną w inny sposób formę głębokiego spoczynku, podczas której wszystkie grupy mięśni oraz stawy uwolnione od własnego ciężaru mogą się jednocześnie zrelaksować.

Dowiedz się więcej na temat systemu Wavebalance®

ĆWICZENIA Z WYKORZYSTANIEM TECHNIKI WAVEBALANCE®

Ćwiczenia to kolejna odsłona metody wavebalance®, a innowacyjne szkolenie z zakresu tej techniki opiera się na nauce zasady pierwotnych ruchów wykonywanych w wodzie. Łącząc falowanie z ruchami okrężnymi, technika wavebalance® zapewnia ich harmonijną synergię. Dzięki ruchom liniowym, okrężnym i przeciwbieżnym, biodra osoby korzystającej z zabiegu poruszają się w trójwymiarowych, symetrycznych kołach o słabnącej intensywności. Jednocześnie materac BalanceFloater faluje w tym czasie zgodnie z tymi ruchami, dzięki czemu technika wavebalance® nadaje treningowi ruchowemu nową jakość – staje się on inspirujący, efektywny i przyjemny.

Dzięki wykorzystaniu leczniczych i regenerujących właściwości wody, ćwiczenia z wykorzystaniem techniki wavebalance® nabierają zmysłowego wymiaru. Ruchy falujące są łatwe do wykonania oraz nauczenia, ponieważ technika wavebalance® opiera się na naturalnych wzorcach ruchu. Co więcej, masujący efekt wody stymuluje krążenie wszystkich płynów w organizmie, a osoba korzystająca z zabiegu absorbuje moc fal i energetyzuje całe swoje ciało.

Łóżko Balance Floater

Łóżko BalaceFloater zostało opracowane we współpracy z autorką systemu wavebalance® Manuelą Sonntag przez duńską firmę Akva Waterbeds A/S, specjalizującą się w produkcji łóżek wodnych. Dzięki temu BalanceFoater jest idealnie dopasowane do specjalnych wymagań programu ćwiczeniowego wavebalance®.

Dzięki podgrzewanemu, odprężającemu materacowi wodnemu, który zapewnia harmonijne wsparcie podczas ćwiczeń ruchowych i relaksacyjnych, osoby korzystające z metody wavebalance® odczuwają głęboki relaks. Wynika to z faktu, iż przepływ informacji do ośrodkowego układu nerwowego jest intensywnie aktywowany przez układ sensoryczny.

Specjalna konstrukcja łóżka BalanceFloater stwarza idealne warunki dla optymalnego wypoczynku i ćwiczeń. Solidna, obita rama umożliwia pewny chwyt podczas wchodzenia i schodzenia z łóżka, a trenerowi lub terapeucie zapewnia odpowiednie wsparcie oraz miejsce do siedzenia podczas zabiegów. Dodatkowe korzyści podczas zabiegów można osiągnąć również dzięki zintegrowanemu systemowi dźwiękowemu, który transmituje muzykę i dźwięki przez wodę do ciała osoby korzystającej z zabiegów, gdzie są odczuwane jako łagodne wibracje.

Wzmocnienie ciała, ducha i umysłu

Istotą metody wavebalance® jest wykorzystanie naturalnego ruchu wody podczas zabiegów. Kiedy osoba korzystająca z masażu porusza się w rytmie fal, otwierają się blokady w naturalnym przepływie energii w ciele, a wszystkie stawy, mięśnie, tkanki łączne oraz punkty energetyczne łączą się w jeden harmonijny układ. To pozwala na wzmocnienie ich wytrzymałości, polepszenie koordynacji oraz pogłębienie zdolności do odprężenia. W efekcie po zabiegu postura Klienta/Pacjenta/Gościa staje się bardziej wyprostowana, a jego mobilność skutecznie zwiększona. Jednocześnie na zakończenie masażu osoba korzystająca z zabiegu doświadcza głębokiego stanu harmonii, w którym ciało, umysł i dusza stają się jednością, a to pozwala na uwolnienie sił i procesów samoleczenia organizmu.

Terapia, ćwiczenia i relaks

Technika wavebalance® została opracowana dla osób w każdym wieku i nie wymaga od Klienta/Pacjenta/Gościa żadnych wcześniejszych przygotowań. Ćwiczenia w programie są wykonywane na łóżku BalanceFloater, a ich intensywność można indywidualnie dopasować do wieku i kondycji Klienta/Pacjenta/Gościa. Regularnie wykonywane, pozwalają osiągnąć dobre samopoczucie i poprawić kondycję. Są idealnym dopełnieniem zabiegów terapeutycznych, nawet w przypadku chorób przewlekłych.

Nowe wzorce ruchu na co dzień

Ponieważ technika wavebalance® aktywuje własną inteligencję ciała, jej użytkownicy sami odkrywają, co jest dla nich najlepsze. Korzystając z ruchów i techniki wavebalance® podczas chodzenia, biegania lub tańca, wykonują ruchy rotacyjne, przeciwbieżne i łączone z większą świadomością, scalając je w złożonym ruchu oscylacyjnym. Będąc bardziej świadomymi śladów fali, które zostawiają za sobą podczas poruszania się, osiągają nowe holistyczne odczuwanie własnego ciała.

Kontynuacja metody jako osobisty program ćwiczeń

Technika wavebalance® polega na kreatywnych ruchach bez nacisku na wyniki oraz konkurencyjność. Po kilku sesjach treningowych ćwiczenia poznane na łóżku BalanceFloater mogą zostać połączone z ruchami wykonywanymi w pozycji pionowej. Daje to możliwość zaprogramowania osobistego programu ćwiczeń, który można łatwo zintegrować z codzienną rutyną.

Z dodatkiem ćwiczeń rozciągających i masaży, technika wavebalance® to kompletna szkoła ruchu, która jako forma samopomocy znacząco poprawia jakość życia.

WAVEBALANCE – zaawansowane techniki masażu i terapii ruchu

Zaawansowane szkolenia i treningi wavebalance®

Szkolenie terapeuty lub trenera techniki wavebalance® odbywa się na dwóch poziomach: korzystając z techniki wavebalance® osoba szkolona uczy się poruszać ciałem bardziej swobodnie i świadomie, a następnie dowiaduje się, jak w profesjonalny sposób przekazać te umiejętności swoim Klientom/Pacjentom/Gościom.

Zostań partnerem wavebalance®

Dzięki wykorzystaniu techniki wavebalance® na łóżku BalanceFloater Aura możesz zapewnić swoim Klientom lub Gościom zoptymalizowaną metodę zabiegową oraz treningu ruchowego. Technika wavebalance® to technika nowa i unikalna, która może być zintegrowana z Twoją aktualną ofertą bez konieczności przeprowadzenia większych inwestycji budowlanych, a tym samym bez zakłóceń. Pracując z Tobą w Twoim obiekcie, tworzymy szyty na miarę koncept na bieżące, zyskowne funkcjonowanie systemu wavebalance®.

Wspieramy i towarzyszymy

Wspieramy i towarzyszymy Twojemu projektowi na życzenie, zarówno w fazie projektowania i designu, jak również w fazie przygotowania systemu do uruchomienia.

Inne moduły

WAVEBALANCE®
HEALTH & MEDICAL

Nowe możliwości dla terapii manualnej, kinezyterapii i fizjoterapii dla sanatoriów, centrów medycznych oraz hoteli medical wellness. Po raz pierwszy metoda i urządzenie, na którym wykonywany jest zabieg, odgrywają rolę współterapeuty. System wavebalance® to idealne rozwiązanie w rehabilitacji, które pozwoli poszerzyć Twój warsztat technik terapeutycznych!

Wavebalance®
SPA & WELLNESS

Unikalne doświadczenie relaksu i przyjemności dla Gości hotelu wellness oraz Klientów day spa. System wavebalance® to działanie na wszystkich poziomach – ciała, ducha, umysłu i zmysłów. To jedno urządzenie i nieskończona możliwość kreowania wyjątkowych zabiegów relaksacyjnych oraz holistycznych rytuałów dla hoteli spa oraz gabinetów day spa.

Wavebalance®
DUO & SENSES

Wyjątkowa propozycja na ekskluzywne i zmysłowe zabiegi dla par. Dzięki unikalnej metodzie wavebalance® stworzysz luksusową przestrzeń dla dwojga do wyjątkowych zabiegów, rytuałów lub relaksu, która pobudzi zmysły Gości i kreatywność Twojego zespołu. To idealne rozwiązanie dla VIP roomów i stref tylko dla par w hotelach wellness oraz holistycznych centrach day spa.

Call Now Button