Logo Loading

Enter your keyword

woda, fala, wellness

System wavebalance® to kompleksowy koncept wellness oraz kompletny program terapeutyczny opracowany przez niemiecką fizjoterapeutkę i trenerkę wielu technik (jak np. Watsu), powstały w oparciu o specjalnie opracowane dla tego celu łóżko do terapii wodnej z wmontowanym systemem terapii dźwiękiem. Jego indywidualność i wyjątkowość polega na holistycznym połączeniu czterech elementów – ciepła, wody, ruchu fal oraz umiejętności manualnych terapeuty, które przy wykorzystaniu specyficznych technik masażu umożliwiają wypracowanie atmosfery pełnego wypoczynku i odprężenia, stwarzając najlepsze możliwe warunki dla pracy terapeutycznej oraz pobudzenia samoleczących sił organizmu. Dzięki temu pomiędzy terapeutą a Klientem/Pacjentem/Gościem tworzy się perfekcyjna synergia wykorzystująca siłę leczącą wody oraz dźwięk w celu regeneracji i witalizowania organizmu.

Metoda i system wavebalance® zbudowany jest z czterech podstawowych elementów:

  • Unikalny program zabiegowy i terapii ruchowej wavebalance® oparty o szereg dobrze zbadanych zabiegów fizjoterapeutycznych i technik z zakresu kinezyterapii oraz relaksacji, dający się zintegrować z Twoją aktualną ofertą zabiegową,
  • BalanceFloater – indywidualnie opracowany materac wodny, umożliwiający wykonanie zabiegów i ćwiczeń z wykorzystaniem techniki wavebalance®, który dodatkowo nadaje się do wielu innych masaży i zabiegów dostępnych obecnie na rynku,
  • Wbudowany program dźwiękowy AkvaAura, który wykorzystuje do przesyłania muzyki oscylacyjne właściwości wody (struktura wody reaguje na dowolną formę oscylacji – muzykę, słowa, a nawet myśli). To jedyny system na świecie, w którym można niezależnie regulować intensywność i częstotliwość trzech oddzielnych stref poniżej powierzchnią wody. W połączeniu ze specjalnymi głośnikami, które wykorzystują okrągłe emitery, aby uzyskać efekt przestrzenno-dźwiękowy oparty na zasadzie sferycznej dyspersji, umożliwia naturalną i głęboką percepcję dźwięku,
  • Program szkoleniowy dla przyszłych trenerów i terapeutów wavebalance®.

WAVEBALANCE® YOGA MASAŻ

W trakcie zabiegu trener lub terapeuta indukuje fale rytmiczne, które rozprzestrzeniają się w całym ciele, a komplementarny ruch łóżka BalanceFloater podczas masażu lub zabiegów terapeutycznych wspiera wpływ ruchu fal wodnych na organizm. Techniki masażu wavebalance® delikatnie mobilizują stawy i tkankę łączną, umożliwiając jednocześnie osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia oraz poczucia lekkości i unoszenia się na wodzie. Dzięki temu każdy zabieg staje się sensorycznym doświadczeniem całego ciała.

WAVEBALANCE® HARMONY MASAŻ – MASAŻ OLEJEM Z WYKORZYSTANIEM TECHNIKI WAVEBALANCE®

Masaż olejem z wykorzystaniem techniki wavebalance® łączy w sobie jednocześnie pielęgnację i masaż całego ciała w pozycji na brzuchu i na plecach. Wykonywany jest w pozycji leżącej, pozwala na zsynchronizowanie ruchów całego ciała z falowaniem wody i otwiera blokady w przepływie energii w organizmie. Metoda wavebalance® sprawia, że najdelikatniejsze ruchy masażysty są współodczuwane dzięki wibracjom wody oraz wibracjom dźwięku, co powoduje, że Klient/Pacjent/Gość mocniej odczuwa zmianę z masażu dynamicznego na relaksacyjny, a terapeuta łatwiej rozpoznaje różnicę pomiędzy spiętymi a rozluźnionymi mięśniami.

RYTUAŁY I ZABIEGI SYGNOWANE (AUTORSKIE)

W rytuałach pielęgnacyjnych wavebalance® stosujemy dodatkowo oleje, balsamy, olejki eteryczne i peelingi z naturalnych składników, które pielęgnują ciało i oddziałują na zmysły, co pozwala nam na wpływanie na indywidualne problemy i potrzeby każdego człowieka: regeneracji, witalizacji i harmonii, a także pielęgnacji ciała duszy i umysłu.

Z wavebalance® dzięki wykorzystaniu kompetencji Twoich terapeutów oraz partnerów kosmetycznych możemy tworzyć wyjątkowe zabiegi i rytuały dostępne tylko w Twoim obiekcie.

System wavebalance® daje możliwość przeprowadzenia różnorodnych zabiegów, włączając w to zabiegi ajurwedyjskie, masaż Lomi Lomi, a także zabiegi kosmetyczne na twarz i okłady (zawijania) na ciało.

Stałe dynamiczne falowanie i ruchy okrężne wody

Innowacyjna technika wavebalance® opiera się na ruchu wody, dzięki czemu na ciało oddziałują: dynamiczne falowanie oraz ruchy okrężne wody, połączone w jedną holistyczną harmonię. Dzięki ruchom liniowym, okrężnym i przeciwbieżnym biodra osoby korzystającej z zabiegu poruszają się po trójwymiarowych, symetrycznych kołach o słabnącej intensywności, a materac BalanceFloater faluje w tym czasie w zgodzie z tymi ruchami.

Dowiedz się więcej na temat systemu Wavebalance®

ĆWICZENIA Z WYKORZYSTANIEM TECHNIKI WAVEBALANCE®

Ćwiczenia to kolejna odsłona metody wavebalance®, a innowacyjne szkolenie z zakresu tej techniki opiera się na nauce zasady pierwotnych ruchów wykonywanych w wodzie. Łącząc falowanie z ruchami okrężnymi, technika wavebalance® zapewnia ich harmonijne połączenie. Dzięki ruchom liniowym, okrężnym i przeciwbieżnym, biodra osoby korzystającej z zabiegu poruszają się w trójwymiarowych, symetrycznych kołach o słabnącej intensywności. Jednocześnie materac BalanceFloater faluje w tym czasie zgodnie z tymi ruchami, dzięki czemu technika wavebalance® nadaje treningowi ruchowemu nową jakość – staje się on inspirujący, efektywny i przyjemny.

Dzięki wykorzystaniu leczniczych i regenerujących właściwości wody, ćwiczenia z wykorzystaniem techniki wavebalance® nabierają zmysłowego wymiaru. Ruchy falujące są łatwe do wykonania oraz nauczenia, ponieważ technika wavebalance® opiera się na naturalnych wzorcach ruchu. Co więcej, masujący efekt wody stymuluje krążenie wszystkich płynów w organizmie, a osoba korzystająca z zabiegu absorbuje moc fal i energetyzuje całe swoje ciało.

Łóżko Balance Floater

Łóżko BalaceFloater zostało opracowane we współpracy z autorką systemu wavebalance® Manuelą Sonntag przez duńską firmę Akva Waterbeds A/S, specjalizującą się w produkcji łóżek wodnych. Dzięki temu BalanceFoater jest idealnie dopasowane do specjalnych wymagań programu ćwiczeniowego wavebalance®.

Dzięki podgrzewanemu, odprężającemu materacowi wodnemu, który zapewnia harmonijne wsparcie podczas ćwiczeń ruchowych i relaksacyjnych, osoby korzystające z metody wavebalance® odczuwają głęboki relaks. Wynika to z faktu, iż przepływ informacji do ośrodkowego układu nerwowego jest intensywnie aktywowany przez układ sensoryczny.

Specjalna konstrukcja łóżka BalanceFloater stwarza idealne warunki dla optymalnego wypoczynku i ćwiczeń. Solidna, obita rama umożliwia pewny chwyt podczas wchodzenia i schodzenia z łóżka, a trenerowi lub terapeucie zapewnia odpowiednie wsparcie oraz miejsce do siedzenia podczas zabiegów. Dodatkowe korzyści podczas zabiegów można osiągnąć również dzięki zintegrowanemu systemowi dźwiękowemu, który transmituje muzykę i dźwięki przez wodę do ciała osoby korzystającej z zabiegów, gdzie są odczuwane jako łagodne wibracje.

Wzmocnienie ciała, ducha i umysłu

Istotą metody wavebalance® jest wykorzystanie naturalnego ruchu wody podczas zabiegów. Kiedy osoba korzystająca z masażu porusza się w rytmie fal, otwierają się blokady w naturalnym przepływie energii w ciele, a wszystkie stawy, mięśnie, tkanki łączne oraz punkty energetyczne łączą się w jeden harmonijny układ. To pozwala na wzmocnienie ich wytrzymałości, polepszenie koordynacji oraz pogłębienie zdolności do odprężenia. W efekcie po zabiegu postura Klienta/Pacjenta/Gościa staje się bardziej wyprostowana, a jego mobilność skutecznie zwiększona. Jednocześnie na zakończenie masażu osoba korzystająca z zabiegu doświadcza głębokiego stanu harmonii, w którym ciało, umysł i dusza stają się jednością, a to pozwala na uwolnienie sił i procesów samoleczenia organizmu.

Terapia, ćwiczenia i relaks

Technika wavebalance® została opracowana dla osób w każdym wieku i nie wymaga od Klienta/Pacjenta/Gościa żadnych wcześniejszych przygotowań. Ćwiczenia w programie są wykonywane na łóżku BalanceFloater, a ich intensywność można indywidualnie dopasować do wieku i kondycji Klienta/Pacjenta/Gościa. Regularnie wykonywane, pozwalają osiągnąć dobre samopoczucie i poprawić kondycję. Są idealnym dopełnieniem zabiegów terapeutycznych, nawet w przypadku chorób przewlekłych.

Nowe wzorce ruchu na co dzień

Ponieważ technika wavebalance® aktywuje własną inteligencję ciała, jej użytkownicy sami odkrywają, co jest dla nich najlepsze. Korzystając z ruchów i techniki wavebalance® podczas chodzenia, biegania lub tańca, wykonują ruchy rotacyjne, przeciwbieżne i łączone z większą świadomością, scalając je w złożonym ruchu oscylacyjnym. Będąc bardziej świadomymi śladów fali, które zostawiają za sobą podczas poruszania się, osiągają nowe holistyczne odczuwanie własnego ciała.

Kontynuacja metody jako osobisty program ćwiczeń

Technika wavebalance® polega na kreatywnych ruchach bez nacisku na wyniki oraz konkurencyjność. Po kilku sesjach treningowych ćwiczenia poznane na łóżku BalanceFloater mogą zostać połączone z ruchami wykonywanymi w pozycji pionowej. Daje to możliwość zaprogramowania osobistego programu ćwiczeń, który można łatwo zintegrować z codzienną rutyną.

WAVEBALANCE – zaawansowane techniki masażu i terapii ruchu

Zaawansowane szkolenia i treningi wavebalance®

Szkolenie terapeuty lub trenera techniki wavebalance® odbywa się na dwóch poziomach: korzystając z techniki wavebalance® osoba szkolona uczy się poruszać ciałem bardziej swobodnie i świadomie, a następnie dowiaduje się, jak w profesjonalny sposób przekazać te umiejętności swoim Klientom/Pacjentom/Gościom.

Zostań partnerem wavebalance®

Dzięki wykorzystaniu techniki wavebalance® na łóżku BalanceFloater możesz zapewnić swoim Klientom lub Gościom zoptymalizowaną metodę zabiegową oraz treningu ruchowego. Technika wavebalance® to technika nowa i unikalna, która może być zintegrowana z Twoją aktualną ofertą bez konieczności przeprowadzenia większych inwestycji budowlanych, a tym samym bez zakłóceń. Pracując z Tobą w Twoim obiekcie, tworzymy szyty na miarę koncept na bieżące, zyskowne funkcjonowanie systemu wavebalance®.

Wspieramy i towarzyszymy

Wspieramy i towarzyszymy Twojemu projektowi na życzenie, zarówno w fazie projektowania i designu, jak również w fazie przygotowania systemu do uruchomienia.

Inne moduły

WAVEBALANCE®
HEALTH & MEDICAL

Nowe możliwości dla terapii manualnej, kinezyterapii i fizjoterapii dla sanatoriów, centrów medycznych oraz hoteli medical wellness. Po raz pierwszy metoda i urządzenie, na którym wykonywany jest zabieg, odgrywają rolę współterapeuty. System wavebalance® to idealne rozwiązanie w rehabilitacji, które pozwoli poszerzyć Twój warsztat skutecznych technik terapeutycznych!

Wavebalance®
DUO & SENSES

Wyjątkowa propozycja na ekskluzywne i zmysłowe zabiegi dla par. Dzięki unikalnej metodzie wavebalance® stworzysz luksusową przestrzeń dla dwojga do wyjątkowych zabiegów, rytuałów lub relaksu, która pobudzi zmysły Gości i kreatywność Twojego zespołu. To idealne rozwiązanie dla VIP roomów i stref tylko dla par w hotelach wellness oraz holistycznych centrach day spa.

Wavebalance®
TRAINING & RELAX

Planujesz wyjątkową strefę relaksu i redukcji stresu w swoim centrum odnowy biologicznej lub hotelu? Aktywna strefa relaksu wavebalance® umożliwi Twoim Klientom i Gościom naukę relaksowania się w otoczeniu muzyki, wody i naturalnego ruchu. Nie potrzebujesz terapeuty, aby stworzyć strefę autorelaksu i autotreningu.

Call Now Button