Logo Loading

Enter your keyword

Bernhard Kommerell – lekarz medycyny pracy, KSD Solingen

„Jako lekarz medycyny pracy regularnie obserwuję konsekwencje braku ruchu oraz ćwiczeń, które wynikają z siedzącego trybu pracy i życia, tak powszechnego w dzisiejszym świecie. Aby zachować równowagę, zalecam trening, który angażuje duże partie mięśni, co pozwoli uniknąć i zapobiec wadom postawy, a jednocześnie będzie sprawiał przyjemność i radość.

W zapobieganiu i leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów niezbędny jest regularny ruch i aktywność stawów bez ich nadmiernego obciążania. Większość lekarzy zaleca pływanie, jednak wielu pacjentów ma ograniczone zaufanie do aktywności w wodzie, nie wykazując entuzjazmu odnośnie takiej formy ruchu.

Wzorce ruchu wykorzystywane podczas terapii wavebalance® są wzorowane na naturalnym sposobie pływania ryb i umożliwiają korzystanie z zalet ruchu w wodzie <<na sucho>>, bez konieczności zanurzania. Poprzez odpowiedź wody na ruch własny pacjenta oraz w odpowiedzi na rezonans fali, którą odczuwa pacjent i do którego musi się podczas zabiegu dopasować, w ramach terapii wavebalance® ćwiczone są zdolności koordynacyjne i motoryczne. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko upadku oraz urazów – w sporcie, podczas pracy zawodowej lub wypoczynku”.

Jorg Muller-Lonnies, MENEDŻER SPA W PIĘCIOGWIAZDKOWYM RESORCIE SPA SONNENALP W ALLGÄU

System wavebalance® jest z powodzeniem stosowany w hotelu Sonnenalp Resort Spa & Golf. Tamtejsi terapeuci spa korzystają z łóżka BalanceFloater do masażu, terapii ruchowej i zabiegów z wykorzystaniem ciepłej wody. „Najbardziej przekonał mnie wskaźnik efektywności cenowej. Cały koszt zakupu systemu zdołaliśmy zamortyzować w ciągu kilku tygodni” – mówi Jörg Müller-Loennies, menedżer spa w resorcie Sonnenalp.

Pięciogwiazdkowy resort w Allgäu oferuje swoim Gościom trzy autorskie, sygnowane marką obiektu zabiegi oparte na metodzie wavebalance®. „Terapeuci spa w Sonnenalp od dawna wykorzystywali lecznicze właściwości wody, ale to właśnie dzięki zabiegom opartym na technice wavebalance® udało im się w praktyce osiągnąć zupełnie nowe efekty” – podkreśla Jörg Müller-Loennies.

Jako lider zabiegów wavebalance®, resort Sonnenalp osiąga bardzo dobre wyniki ekonomiczne, a Goście powracają do obiektu właśnie z powodu wavebalance®, chcąc ponownie poddać się leczniczym właściwościom wody. „W tym momencie pracujemy nad włączeniem techniki wavebalance® do naszej oferty relaksu oraz wodnej rekreacji. Będzie to idealne uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty zabiegowej, które – jak wskazują pierwsze informacje z rynku – pozwoli nam wyjść naprzeciwko oczekiwaniom naszych Gości” – mówi Müller-Loennies.

 Dr. Don Ardell, TWÓRCA I AUTOR „REAL WELLNESS METHOD”

„Metoda wavebalance® zachęca ludzi do zwrócenia większej uwagi na prowadzony przez siebie styl życia, jednak nie jest żadnym magicznym lekiem, który zapewni nam życie w zdrowiu bez uwzględnienia innych czynników na to zdrowie wpływających. Koncepcja wavebalance® to unikalny i innowacyjny system, który pozwala w sposób zaangażowany wesprzeć zmianę złych nawyków oraz wytrenowanie wzorców zdrowego stylu życia.

Pani Manueli Sonntag, twórczyni urządzenia i metody, gratuluję kreatywności, która przejawia się w designie i funkcjonalności wavebalance®, tym bardziej, że udało jej się oprzeć cały ten produkt na zasadniczych filarach filozofii wellness. Wszak w holistycznym koncepcie wellness chodzi przede wszystkim o ćwiczenie umiejętności, które wpływają na poprawę jakości życia we wszystkich jego dymensjach.

Na wiele sposobów Niemcy są liderem hotelarstwa wellness oraz promocji zdrowia i filozofii wellness w biznesie, ale także zdrowego odżywiania się i regularnych ćwiczeń oraz aktywności fizycznej, a wavebalance® jest częścią tej ekscytującej przemiany w zakresie stylu życia”.

Call Now Button