Logo Loading

Enter your keyword

RUCH, PREWENCJA, TERAPIA

System terapeutyczny wavebalance® został opracowany przez Manuelę Sonntag, znaną niemiecką fizjoterapeutkę. Jego innowacyjność polega na holistycznym połączeniu czterech elementów – ciepła, wody, ruchu fal oraz umiejętności manualnych terapeuty, umożliwiając pełne uruchomienie procesów samoleczenia w organizmie.

Manuela Sonntag opracowała również bogaty program zabiegów oraz szkołę terapii ruchowej wavebalance® dla holistycznej regeneracji organizmu. Zasady, na których są oparte, możesz z powodzeniem przekazać swoim Klientom lub Gościom, aby kontynuowali rozpoczęty w Twoim obiekcie proces regeneracji po powrocie do domu.

Cechy systemu wavebalance®:

  • Zabiegi, masaże, techniki terapeutyczne i ćwiczenia z wykorzystaniem techniki wavebalance® są oparte na naturalnym ruchu fal, co zainspirowało do stworzenia techniki oscylacji 3D, która leży u podstaw metody wavebalance®.
  • Podczas zabiegów Klienci/Pacjenci/Goście doświadczają silnej dynamiki oraz łagodzącego uczucia unoszenia się na wodzie i naturalnej regeneracji.
  • Podczas zabiegów rozwija się naturalną mobilność organizmu osób korzystających z systemu oraz wzmacnia system mięśniowy, dając jednocześnie ulgę stawom.
  • Dzięki metodzie wavebalance® aktywowana zostaje własna inteligencja ciała oraz jego świadomość, jako wsparcie w procesie samoleczenia organizmu, co prowadzi do wzrostu wewnętrznej harmonii oraz przyjęcia nowych, zdrowszych wzorców ruchu przez osoby korzystające z systemu.
  • System terapeutyczny wavebalance® jest odpowiedni dla osób w każdym wieku.

Wavebalance® – masaż

Zabieg wykonywany na łóżku BalanceFloater pozwala na ujarzmienie fizycznych właściwości wody. W jego trakcie ciało jest wprawiane w stan harmonii dzięki delikatnym, kojącym ruchom masażysty, który poddaje osobę masowaną ruchowi fal wodnych. Z jednej strony terapeuta wywołuje rytmiczne falowanie, które przenosi się na całe ciało, a z drugiej – na ciało oddziałuje ruch łóżka BalanceFloater. Technika masażu wavebalance® w połączeniu z delikatnymi ruchami terapeuty oddziałuje kojąco na stawy i tkankę łączną, umożliwiając osiągnięcie głębokiego relaksu, poczucie lekkości oraz bycia kołysanym przez wodę. Dzięki temu każdy zabieg staje się sensorycznym doświadczeniem całego ciała.

Stałe dynamiczne falowanie oraz ruchy okrężne wody

Innowacyjna technika wavebalance® opiera się na ruchu wody, dzięki czemu na ciało oddziałują: dynamiczne falowanie oraz ruchy okrężne wody, połączone w jedną holistyczną harmonię. Dzięki ruchom liniowym, okrężnym i przeciwbieżnym biodra osoby korzystającej z zabiegu poruszają się po trójwymiarowych, symetrycznych kołach o słabnącej intensywności, a materac BalanceFloater faluje w tym czasie w zgodzie z tymi ruchami.

Dowiedz się więcej na temat systemu Wavebalance®

Naturalny ruch oraz właściwości wody

Metoda wavebalance® nadaje zabiegom nową jakość, dzięki czemu stają się inspirujące, efektywne i przyjemne. Dzięki wykorzystaniu leczniczych i regenerujących właściwości wody, zabiegi i ćwiczenia nabierają zmysłowego wymiaru. Ruchy falujące są łatwe do wykonania oraz nauczenia, ponieważ technika wavebalance® opiera się na naturalnych wzorcach ruchu. Co więcej, masujący efekt wody stymuluje krążenie wszystkich płynów w organizmie, a osoba korzystająca z zabiegu absorbuje moc fal i energetyzuje całe swoje ciało.

Nowe wykorzystanie naturalnej mobilności ciała oraz podniesienie samoświadomości

Dzięki systemowi wavebalance® jego użytkownicy korzystają ze swojej naturalnej mobilności i przestają odczuwać dyskomfort związany z przewlekłymi stanami chorobowymi lub wiekiem. Zabiegi wykonywane na łóżku BalanceFloater aktywnie wspierają programy ćwiczeniowe. W efekcie nawet nudne, wielokrotnie powtarzane ćwiczenia stają się czystą przyjemnością dzięki wykorzystaniu ruchu wody.

Program wavebalance® może być kontynuowany również jako ćwiczenia w pozycji pionowej zarówno w gabinecie zabiegowym, jak i po powrocie do domu. Przy minimalnym wysiłku taki trening może zostać wpleciony w aktywności życia codziennego i wykonywany, kiedy stoisz, chodzisz, biegasz czy tańczysz. Osoby korzystające z programu przy okazji podnoszą swoją samoświadomość i uczą się, jak sobie radzić w przypadku bólu lub nadmiernego napięcia.

Łóżko Balance Floater

Łóżko BalaceFloater zostało opracowane we współpracy z autorką systemu wavebalance® Manuelą Sonntag przez duńską firmę Akva Waterbeds A/S, specjalizującą się w produkcji łóżek wodnych. Dzięki temu BalanceFoater jest idealnie dopasowane do specjalnych wymagań programu ćwiczeniowego wavebalance®.
Dzięki podgrzewanemu, odprężającemu materacowi wodnemu, który zapewnia harmonijne wsparcie podczas ćwiczeń ruchowych i relaksacyjnych, osoby korzystające z metody wavebalance® odczuwają głęboki relaks. Wynika to z faktu, iż przepływ informacji do ośrodkowego układu nerwowego jest intensywnie aktywowany przez układ sensoryczny.

Specjalna konstrukcja łóżka BalanceFloater stwarza idealne warunki dla optymalnego wypoczynku i ćwiczeń. Solidna, obita rama umożliwia pewny chwyt podczas wchodzenia i schodzenia z łóżka, a trenerowi lub terapeucie zapewnia odpowiednie wsparcie oraz miejsce do siedzenia podczas zabiegów. Dodatkowe korzyści podczas zabiegów można osiągnąć również dzięki zintegrowanemu systemowi dźwiękowemu, który transmituje muzykę i dźwięki przez wodę do ciała osoby korzystającej z zabiegów, gdzie są odczuwane jako łagodne wibracje.

Wzmocnienie ciała, ducha i umysłu

Istotą metody wavebalance® jest wykorzystanie naturalnego ruchu wody podczas zabiegów. Kiedy osoba korzystająca z masażu porusza się w rytmie fal, otwierają się blokady w naturalnym przepływie energii w ciele, a wszystkie stawy, mięśnie, tkanki łączne oraz punkty energetyczne łączą się w jeden harmonijny układ. To pozwala na wzmocnienie ich wytrzymałości, polepszenie koordynacji oraz pogłębienie zdolności do odprężenia. W efekcie po zabiegu postura Klienta/Pacjenta/Gościa staje się bardziej wyprostowana, a jego mobilność skutecznie zwiększona. Jednocześnie na zakończenie masażu osoba korzystająca z zabiegu doświadcza głębokiego stanu harmonii, w którym ciało, umysł i dusza stają się jednością, a to pozwala na uwolnienie sił i procesów samoleczenia organizmu.

Terapia, ćwiczenia i relaks

Technika wavebalance® została opracowana dla osób w każdym wieku i nie wymaga od Klienta/Pacjenta/Gościa żadnych wcześniejszych przygotowań. Ćwiczenia w programie są wykonywane na łóżku BalanceFloater, a ich intensywność można indywidualnie dopasować do wieku i kondycji Klienta/Pacjenta/Gościa. Regularnie wykonywane, pozwalają osiągnąć dobre samopoczucie i poprawić kondycję. Są idealnym dopełnieniem zabiegów terapeutycznych, nawet w przypadku chorób przewlekłych.

Nowe wzorce ruchu na co dzień

Ponieważ technika wavebalance® aktywuje własną inteligencję ciała, jej użytkownicy sami odkrywają, co jest dla nich najlepsze. Korzystając z ruchów i techniki wavebalance® podczas chodzenia, biegania lub tańca, wykonują ruchy rotacyjne, przeciwbieżne i łączone z większą świadomością, scalając je w złożonym ruchu oscylacyjnym. Będąc bardziej świadomymi śladów fali, które zostawiają za sobą podczas poruszania się, osiągają nowe holistyczne odczuwanie własnego ciała.

Kontynuacja metody jako osobisty program ćwiczeń

Technika wavebalance® polega na kreatywnych ruchach bez nacisku na wyniki oraz konkurencyjność. Po kilku sesjach treningowych ćwiczenia poznane na łóżku BalanceFloater mogą zostać połączone z ruchami wykonywanymi w pozycji pionowej. Daje to możliwość zaprogramowania osobistego programu ćwiczeń, który można łatwo zintegrować z codzienną rutyną.

Z dodatkiem ćwiczeń rozciągających i masaży, technika wavebalance® to kompletna szkoła ruchu, która jako forma samopomocy znacząco poprawia jakość życia.

WAVEBALANCE® – zaawansowane techniki masażu i terapii ruchu

Zaawansowane szkolenia i treningi wavebalance®

Szkolenie terapeuty lub trenera techniki wavebalance® odbywa się na dwóch poziomach: korzystając z techniki wavebalance® osoba szkolona uczy się poruszać ciałem bardziej swobodnie i świadomie, a następnie dowiaduje się, jak w profesjonalny sposób przekazać te umiejętności swoim Klientom/Pacjentom/Gościom.

Zostań partnerem wavebalance®

Dzięki wykorzystaniu techniki wavebalance® na łóżku BalanceFloater Aura możesz zapewnić swoim Klientom lub Gościom zoptymalizowaną metodę zabiegową oraz treningu ruchowego. Technika wavebalance® to technika nowa i unikalna, która może być zintegrowana z Twoją aktualną ofertą bez konieczności przeprowadzenia większych inwestycji budowlanych, a tym samym bez zakłóceń. Pracując z Tobą w Twoim obiekcie, tworzymy szyty na miarę koncept na bieżące, zyskowne funkcjonowanie systemu wavebalance®.

Wspieramy i towarzyszymy

Wspieramy i towarzyszymy Twojemu projektowi na życzenie, zarówno w fazie projektowania i designu, jak również w fazie przygotowania systemu do uruchomienia.

background-6.jpg

Inne moduły

Wavebalance®
SPA & WELLNESS

Unikalne doświadczenie relaksu i przyjemności dla Gości hotelu wellness oraz Klientów day spa. System wavebalance® to działanie na wszystkich poziomach – ciała, ducha, umysłu i zmysłów. To jedno urządzenie i nieskończona możliwość kreowania wyjątkowych zabiegów relaksacyjnych oraz holistycznych rytuałów dla hoteli spa oraz gabinetów day spa.

Wavebalance®
DUO & SENSES

Wyjątkowa propozycja na ekskluzywne i zmysłowe zabiegi dla par. Dzięki unikalnej metodzie wavebalance® stworzysz luksusową przestrzeń dla dwojga do wyjątkowych zabiegów, rytuałów lub relaksu, która pobudzi zmysły Gości i kreatywność Twojego zespołu. To idealne rozwiązanie dla VIP roomów i stref tylko dla par w hotelach wellness oraz holistycznych centrach day spa.

Wavebalance®
TRAINING & RELAX

Planujesz wyjątkową strefę relaksu i redukcji stresu w swoim centrum odnowy biologicznej lub hotelu? Aktywna strefa relaksu wavebalance® umożliwi Twoim Klientom i Gościom naukę relaksowania się w otoczeniu muzyki, wody i naturalnego ruchu. Nie potrzebujesz terapeuty, aby stworzyć strefę autorelaksu i autotreningu.

Call Now Button