Logo Loading

Enter your keyword

EKSKLUZYWNE ZABIEGI DLA PAR

System wavebalance® to kompleksowy koncept wellness oraz kompletny program terapeutyczny opracowany przez niemiecką fizjoterapeutkę i trenerkę wielu technik (jak np. Watsu), powstały w oparciu o specjalnie opracowane dla tego celu łóżko do terapii wodnej z wmontowanym systemem terapii dźwiękiem. Jego indywidualność i wyjątkowość polega na holistycznym połączeniu czterech elementów – ciepła, wody, ruchu fal oraz umiejętności manualnych terapeuty, które przy wykorzystaniu specyficznych technik masażu umożliwiają wypracowanie atmosfery pełnego wypoczynku i odprężenia, stwarzając najlepsze możliwe warunki dla pracy terapeutycznej oraz pobudzenia samoleczących sił organizmu. Dzięki temu pomiędzy terapeutą a Klientem/Pacjentem/Gościem tworzy się perfekcyjna synergia wykorzystująca siłę leczącą wody oraz dźwięk w celu regeneracji i witalizowania organizmu.

WAVEBALANCE® TO INNOWACYJNA I UNIKALNA KONCEPCJA DLA KREOWANIA EKSKLUZYWNYCH PRZESTRZENI DLA DWOJGA

Zabiegi masażu i rytuały pielęgnacyjne dla par z wykorzystaniem techniki i terapii wavebalance® oraz specjalnego cyfrowego systemu dźwiękowego AkvaAura stają się sensorycznym doświadczeniem dla Twoich Klientów i Gości, kreując przestrzeń dla witalizowania partnerskiego, sensorycznych rytuałów redukcji stresu i przyjemności odczuwania dla par.

W rytuałach pielęgnacyjnych wavebalance® stosujemy dodatkowo oleje, balsamy, olejki eteryczne i peelingi z naturalnych składników, które pielęgnują ciało i oddziałują na zmysły, co pozwala nam na wpływanie na indywidualne problemy i potrzeby każdego człowieka: regeneracji, witalizacji i harmonii, a także pielęgnacji ciała duszy i umysłu. Podczas terapii ciało osoby korzystającej z zabiegu „przypomina” sobie czas spędzony w łonie matki. Dzięki oscylacji wody i holistycznemu wpływowi na zdrowie, BalanceFloater odgrywa rolę współterapeuty, ułatwiając pracę prawdziwemu terapeucie.

Metoda i system wavebalance® zbudowany jest z czterech podstawowych elementów:

 • Unikalny program zabiegowy i terapii ruchowej wavebalance® oparty o szereg dobrze zbadanych zabiegów fizjoterapeutycznych i technik z zakresu kinezyterapii oraz relaksacji, dający się zintegrować z Twoją aktualną ofertą zabiegową,
 • BalanceFloater – indywidualnie opracowany materac wodny, umożliwiający wykonanie zabiegów i ćwiczeń z wykorzystaniem techniki wavebalance®, który dodatkowo nadaje się do wielu innych masaży i zabiegów dostępnych obecnie na rynku,
 • Wbudowany program dźwiękowy AkvaAura, który wykorzystuje do przesyłania muzyki oscylacyjne właściwości wody (struktura wody reaguje na dowolną formę oscylacji – muzykę, słowa, a nawet myśli). To jedyny system na świecie, w którym można niezależnie regulować intensywność i częstotliwość trzech oddzielnych stref poniżej powierzchnią wody. W połączeniu ze specjalnymi głośnikami, które wykorzystują okrągłe emitery, aby uzyskać efekt przestrzenno-dźwiękowy oparty na zasadzie sferycznej dyspersji, umożliwia naturalną i głęboką percepcję dźwięku,
 • Program szkoleniowy dla przyszłych trenerów i terapeutów wavebalance®.

Dowiedz się więcej na temat systemu Wavebalance®

WAVEBALANCE® TO INNOWACYJNA I UNIKALNA KONCEPCJA DLA KREOWANIA EKSKLUZYWNYCH PRZESTRZENI DLA DWOJGA

Zabiegi masażu i rytuały pielęgnacyjne dla par z wykorzystaniem techniki i terapii wavebalance® oraz specjalnego cyfrowego systemu dźwiękowego AkvaAura stają się sensorycznym doświadczeniem dla Twoich Klientów i Gości, kreując przestrzeń dla witalizowania partnerskiego, sensorycznych rytuałów redukcji stresu i przyjemności odczuwania dla par.

Ciało osoby korzystającej z zabiegu jest wprawiane w stan harmonii w płynny i zrównoważony sposób, dzięki delikatnym, kojącym ruchom masażysty, który poddaje osobę masowaną ruchowi fal wodnych. W trakcie zabiegu trener lub terapeuta indukuje fale rytmiczne, które rozprzestrzeniają się w całym ciele, a komplementarny ruch łóżka BalanceFloater podczas masażu lub zabiegów terapeutycznych wspiera wpływ ruchu fal wodnych na organizm. Techniki masażu wavebalance® delikatnie mobilizują stawy i tkankę łączną, umożliwiając jednocześnie osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia oraz poczucia lekkości i unoszenia się na wodzie. Dzięki temu każdy zabieg staje się sensorycznym doświadczeniem całego ciała.

BalanceFloater Aura pozwala na uzupełnienie techniki wavebalance® przez wykorzystanie muzyki oraz cyfrowego systemu dźwiękowego AkvaAura, który przesyła muzykę dzięki oscylacyjnym właściwościom wody (struktura wody reaguje na dowolną formę oscylacji – muzykę, słowa, a nawet myśli). Naturalne dźwięki, język lub muzyka relaksacyjna przekazują taką oscylację do całego ciała jako odczuwalne wibracje. Zastosowany w terapii wavebalance® system AkvaAura jest jedynym systemem na świecie, w którym można niezależnie regulować intensywność i częstotliwość trzech oddzielnych stref poniżej powierzchnią wody. W połączeniu ze specjalnymi głośnikami, które wykorzystują okrągłe emitery, aby uzyskać efekt przestrzenno-dźwiękowy oparty na zasadzie sferycznej dyspersji, umożliwia naturalną i głęboką percepcję dźwięku.

W rytuałach pielęgnacyjnych wavebalance® stosujemy dodatkowo oleje, balsamy, olejki eteryczne i peelingi z naturalnych składników, które pielęgnują ciało i oddziałują na zmysły, co pozwala nam na wpływanie na indywidualne problemy i potrzeby każdego człowieka: regeneracji, witalizacji i harmonii, a także pielęgnacji ciała duszy i umysłu. Podczas terapii ciało osoby korzystającej z zabiegu „przypomina” sobie czas spędzony w łonie matki. Dzięki oscylacji wody i holistycznemu wpływowi na zdrowie, BalanceFloaterAura odgrywa rolę współterapeuty, ułatwiając pracę prawdziwemu terapeucie.

TECHNIKA WAVEBALANCE® INTEGRUJE, POTĘGUJE UCZUCIE BLISKOŚCI, JEDNOCZY

W naturalnym otoczeniu wody ciało natychmiast rozluźnia się, uwalniając wewnętrzny stres. Poczucie uwolnienia od stresu oraz głębokiej regeneracji jest dziś wielkim zaszczytem, a medytacja i relaks wpływają na mobilizację sił samoleczenia organizmu. Odwołanie do podświadomości aktywuje nowe pokłady energii oraz uwalnia poczucie głębokiego szczęścia. W rezultacie podczas korzystania z zabiegów wavebalance® przypomina nam się beztroski czas spędzony w łonie matki. Ponieważ trener używa takich metod, na które Klient/Pacjent/Gość reaguje najlepiej, Klient – otoczony i ukołysany przez ciepłą wodę oraz zasłuchany we wskazówki dotyczące właściwej techniki oddechowej – osiąga stan głębokiego relaksu w ciągu pierwszych kilku minut zabiegu.

Istotą techniki wavebalance® jest koncentracja uwagi na uważnym poruszaniu się jako naturalnej formie ruchu.

Podczas zabiegu masażu lub sesji relaksacyjnej wavebalance® z parterem, druga osoba nie tylko współodczuwa ruchy partnera, ale dopasowuje swoje ruchy do niego oraz do ruchu fali, dzięki czemu jednoczą się one w złożonym ruchu oscylacyjnym. Będąc bardziej świadomymi śladów fali, które zostawiają za sobą podczas poruszania się, osiągają nowe holistyczne odczuwanie własnego ciała oraz ciała partnera.

Wspólne słuchanie i odczuwanie muzyki dzięki unikalnemu systemowi nagłośnienia, który łączy zmysł dotyku i słuchu, potęguje uczucie bliskości i współodczuwania. Ponieważ woda nigdy nie znajduje się w stanie stałym, w każdym czasie może odtworzyć swoją pozycję, a jej struktura reaguje na jakąkolwiek formę oscylacji – muzykę, słowa, a nawet myśli. Naturalne dźwięki, język lub muzyka relaksacyjna przekazują taką oscylację do całego ciała jako odczuwalne wibracje, a zmysł dotyku oraz słuchu łączą się w jedno wyjątkowe, sensoryczne doświadczenie.

BALANCEFLOATER  – WIELOFUNKCJYNNE ŁÓŻKO WODNE DO TERAPII WAVEBALANCE®

BalanceFloater to wielofunkcyjne łóżko wodne do zabiegów, które zostało opracowane specjalnie na potrzeby metody wavebalance® i jest idealną propozycją do prowadzenia różnego rodzaju masaży oraz zabiegów relaksacyjnych. Łóżko BalanceFloater, oprócz dedykowanych terapii wavebalance®, idealnie sprawdzi się do wszystkich rodzajów terapii, masaży, ćwiczeń i zabiegów kosmetycznych, które można dopasować indywidualnie pod konkretne wymagania danego obiektu.

Nowością, którą zapewnia łóżko BalanceFloater, jest wywołanie efektu głębokiego odprężenia, wynikającego z uczucia unoszenia się na wodzie podczas masażu, wzmocnionego harmonijnym wsparciem dla ruchów ciała na ogrzewanym, uwalniającym od napięć materacu wodnym. Zintegrowany z łóżkiem BalanceFloater system dźwiękowy przenosi muzykę i dźwięki przez wodę, sprawiając, że są one odczuwane przez ciało jako kojące wibracje.

Łóżko BalanceFloater jest dostępne w różnych rozmiarach i modelach w zależności od zastosowania.

BalanceFloater umożliwia maksymalne odciążenie i ulgę dla stawów, wzmocnienie pleców oraz mięśni brzucha, a także stymulację i mobilizację całego organizmu podczas masażu czy terapii lub wykonywania przyjemnych ćwiczeń z wykorzystaniem żywiołu wody.

SZKOLENIA  DLA TERAPEUTÓW  Z TECHNIKI WAVEBALANCE®

Szkolenie dla masażystów, fizjoterapeutów i kosmetyczek odbywa się w obiekcie i jest prowadzone przez naszych specjalistów. Dokładamy wszelkich starań, aby tak ustalić harmonogram szkoleń, żeby zminimalizować wpływ wdrożenia systemu na codzienne funkcjonowanie obiektu. Sesje praktyczne z masaży są prowadzone w parach na jednym łóżku BalanceFloater. Wszystkie sesje praktyczne można dostosować do przyjętych w Twoim obiekcie standardów zabiegowych.

Poza technikami masażu, uczestnicy szkoleń uczą się postrzegania i poruszania swoimi ciałami w sposób bardziej świadomy z wykorzystaniem techniki wavebalance®. Dodatkowo uczą się, jak w profesjonalny sposób przekazać te umiejętności swoim Klientom i Gościom. Jest to o tyle istotne, że ćwiczenia poznane na łóżku BalanceFloater mogą zostać połączone z ruchami wykonywanymi w pozycji pionowej, co daje możliwość włączenia techniki wavebalance® co codziennego życia jako podstawowego warunku do osiągnięcia świadomości zdrowotnej.

 Specyfikacja:

 • Łóżko z 10-centrymetrową obudową z mikro-weluru lub poliuretanu,
 • Wolny od ftalanów materac wodny z winylu z wykorzystaniem 100% mesamollu,
 • Wymiary brutto: 140/170/190 x 240 cm,
 • Wymiary części wodnej: 120/150/170 x 220 cm,
 • Wysokość: 62 cm,
 • 26-centrymetrowa baza/podstawa dostępna w różnym wykończeniu (opcjonalnie z systemem prowadnic do podnoszenia łóżka),
 • Wszystkie modele łóżka BalanceFloater posiadają zmywalną nakładkę higieniczną, którą można czyścić za pomocą powszechnie stosowanych środków dezynfekujących,
 • Cyfrowy system grzewczy AkvaVital,
 • Uniwersalna nakładka pozwala na przeprowadzenie różnych zabiegów, włączając w to zabiegi ajurwedyjskie, masaż Lomi Lomi, a także zabiegi kosmetyczne na twarz i okłady (zawijania) na ciało,
 • System dźwiękowy AkvaSoundKit 1 (1 przetwornik dźwięku z aktywnym wzmacniaczem).

DŹWIĘK i WIBRACJE

Dodatkowym elementem systemu wavebalance® jest unikalny system nagłośnienia high-end, łączący zmysł dotyku oraz słuchu. Pozwala on na uzupełnienie techniki wavebalance® o wykorzystanie muzyki oraz cyfrowego systemu dźwiękowego AkvaAura, który przesyła muzykę dzięki oscylacyjnym właściwościom wody (struktura wody reaguje na dowolną formę oscylacji – muzykę, słowa, a nawet myśli). Naturalne dźwięki, język lub muzyka relaksacyjna przekazują taką oscylację do całego ciała jako odczuwalne wibracje, a zmysły dotyku oraz słuchu łączą się w jedno wyjątkowe, sensoryczne doświadczenie.

Zastosowany w terapii wavebalance® system AkvaAura jest jedynym systemem na świecie, w którym można niezależnie regulować intensywność i częstotliwość trzech oddzielnych stref poniżej powierzchnią wody. W połączeniu ze specjalnymi głośnikami, które wykorzystują okrągłe emitery, aby uzyskać efekt przestrzenno-dźwiękowy oparty na zasadzie sferycznej dyspersji, umożliwia naturalną i głęboką percepcję dźwięku.

CO DODATKOWO ZYSKUJESZ DZIĘKI SYSTEMOWI WAVEBALANCE®?

Unikalna pozycja rynkowa:
 • innowacyjna koncepcja wellness, która wykorzystuje w nowy sposób terapeutyczne właściwości wody, wyróżni Twoją firmę spośród konkurencji,
 • system terapeutyczny wavebalance® wraz z łóżkiem BalanceFloater oferują Twoim Klientom lub Gościom zoptymalizowany system zabiegowy oraz szkołę ruchu, umożliwiając prewencję zagrożeń zdrowia oraz osiągnięcie głębokiego stanu relaksu,
 • wavebalance® to inspiracja dla Twojego zespołu do kreowania autorskich, sygnowanych zabiegów,
 • wavebalance® daje możliwość wykonania zabiegów z terapeutą oraz bez jego obecności.
Łatwość integracji z aktualną ofertą w funkcjonującym obiekcie:
 • standardowy pokój zabiegowy jest wystarczająco przestronny, aby zmieścić łóżko BalanceFloater,
 • ustawienie łóżka BalanceFloater zajmuje tylko pół dnia,
 • po wstępnym treningu można z powodzeniem włączyć zabiegi z wykorzystaniem techniki wavebalance® do aktualnej oferty w obiekcie,
 • na łóżku BalanceFloater można wykonywać niektóre z dotychczasowych zabiegów.
SZYBKI ZWROT Z INWESTYCJI. NASZE REFERENCJE – WAVEBALANCE® W RESORCIE SONNENALP

Sonnenalp Resort Spa & Golf jest przykładem hotelu, który z powodzeniem wdrożył system wavebalance®. Terapeuci spa korzystają z łóżka BalanceFloater do masażu, terapii ruchowej i zabiegów z wykorzystaniem ciepłej wody. „Najbardziej przekonał mnie wskaźnik efektywności cenowej. Cały koszt zdołaliśmy zamortyzować w ciągu kilku tygodni” – Jörg Müller-Loennies, menedżer spa w resorcie Sonnenalp.

Zostań partnerem wavebalance®

Dzięki wykorzystaniu techniki wavebalance® na łóżku BalanceFloater Aura możesz zapewnić swoim Klientom lub Gościom zoptymalizowaną metodę zabiegową oraz treningu ruchowego. Technika wavebalance® to technika nowa i unikalna, która może być zintegrowana z Twoją aktualną ofertą bez konieczności przeprowadzenia większych inwestycji budowlanych, a tym samym bez zakłóceń. Pracując z Tobą w Twoim obiekcie, tworzymy szyty na miarę koncept na bieżące, zyskowne funkcjonowanie systemu wavebalance®.

Wspieramy i towarzyszymy Twojemu projektowi na życzenie, zarówno w fazie projektowania i designu, jak również w fazie przygotowania systemu do uruchomienia.

Inne moduły

Wavebalance®
HEALTH & MEDICAL

Nowe możliwości dla terapii manualnej, kinezyterapii i fizjoterapii dla sanatoriów, centrów medycznych oraz hoteli medical wellness. Po raz pierwszy metoda i urządzenie, na którym wykonywany jest zabieg, odgrywają rolę współterapeuty. System wavebalance® to idealne rozwiązanie w rehabilitacji, które pozwoli poszerzyć Twój warsztat skutecznych technik terapeutycznych!

Wavebalance®
SPA & WELLNESS

Unikalne doświadczenie relaksu i przyjemności dla Gości hotelu wellness oraz Klientów day spa. System wavebalance® to działanie na wszystkich poziomach – ciała, ducha, umysłu i zmysłów. To jedno urządzenie i nieskończona możliwość kreowania wyjątkowych zabiegów relaksacyjnych oraz holistycznych rytuałów dla hoteli spa oraz gabinetów day spa.

Wavebalance®
TRAINING & RELAX

Planujesz wyjątkową strefę relaksu i redukcji stresu w swoim centrum odnowy biologicznej lub hotelu? Aktywna strefa relaksu wavebalance® umożliwi Twoim Klientom i Gościom naukę relaksowania się w otoczeniu muzyki, wody i naturalnego ruchu. Nie potrzebujesz terapeuty, aby stworzyć strefę autorelaksu i autotreningu.

Call Now Button